Strona Główna O bibliotece Charakterystyka katalogów Lista czasopism online Bazy dostępne w bibliotece Linki Nowe książki nabyte przez bibliotekę

ACS

Dostęp on-line do 32 tytułów czasopism American Chemical Society, do numerów bieżących oraz do archiwów.

Baztech

Baza zawiera informacje o zawartości polskich czasopism.

Beilstein

Beilstein jest to baza chemiczna, zawierająca opisy około 7 mln. związków organicznych i odnośniki bibliograficzne. W bazie umieszczone są abstarkty literatury ukazującej Od 2011 r. baza jest dostepna na serwerze wydawcy www.reaksys.com Baza jest dostępna przez przegladarki z komputerów Instytutu. Baza jest dostępna, między innymi, z komputerów w bibliotece.

Chemical Abstracts


W 2009 r. Chemical Abstracts jest dostępny na platformie SciFinder. Dzięki temu mamy dużo szerszy zakres czasowy wyszukiwań-od 1907 roku. SciFinder jest narzędziem, które pozwala na wyszukiwanie danych bibliograficznych, informacji o związkach i reakcjach chemicznych z 1500 czasopism chemicznych oraz książek i patentów. Tematycznie baza nie ogranicza sią tylko do chemii, ale także zawiera informacje z biologii, inzynierii, rolnictwa i innych dziedzin.

Warunki dostępu :

  • Dostęp każdorazowo wymaga logowania
  •       
  • Rejestracja pod adresem:
    https://scifinder.cas.org/registration/index.html?
    - przy rejestracji wymagany jest adres e-mail (o domenie   "ichf.edu.pl" lub "icho.edu.pl")
    - użytkownik sam wybiera sobie nazwę (username) i hasło.   
      Nazwa użytkownika powinna mieć od 5-15 znaków (kombinacja liter, cyfr i znaków specjalnych),
      hasło powinno mieć od 7-15 znaków (kombinacje dużych i małych liter, cyfry,
    znaki niealfanumeryczne)
    - cały proces rejestracji musi odbywać się na tym samym komputerze
    z sieci Instytutu, na którym został rozpoczęty
    - po otrzymaniu potwierdzenia hasła i username na podany adres e-mail oraz aktywacji linku
    będzie można korzystać z bazy ze wszystkich komputerów Instytutu.

Wejscie do Bazy (dla użytkowników już zarejestrowanych):
https://scifinder.cas.org

EBSCO

W ramach licencji krajowej mamy dostęp do 12 baz, między innymi: Academic Search Complete (ponad 7000 tytułów z różnych dziedzin), Agricola, Health Source-Consumer Edition, Medline. Dostęp z komputerów w sieci instytutu nie wymaga logowania. Pracownicy mogą korzystać z bazy w domu przy pomocy hasła (informacja w bibliotece)

Elsevier

Baza zawiera pełne teksty około 720 czasopism, udostępniane w dwóch formatach html i pdf. Dostęp do bazy ze wszystkich komputerów na terenie instytutu. Dostęp pełnotekstowy od 1995 roku.

ISI web of Knowledge

Baza bibliograficzno-abstraktowa wydawana przez Thomson Scientific umiesczona serwerze wydawcy w systemie Web of Knowledge. Baza umożliwia wyszukiwanie cytowań, literatury od 1975 r.

Kluwer

Baza czasopism wydawnictwa Kluwera w 2006 roku jest udostępniana razem z czasopismami Springera. Dostęp do pełnych tekstów od 1997 roku.

Lex

Dostęp do serwisu prawnego, zawierającego ustawy, rozporządzenia, zarządzenia i inne przepisy prawne z Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego, dzienników urzędowych oraz prawo Unii Europejskiej, orzecznictwo polskie i UE oraz inne wykładnie przepisów, szczegółowe komentarze do przepisów, obszerne omówienia i monografie, praktyczne wyjaśnienia, wzory aktów prawa miejscowego, wzory umów
i pism, edytowalne formularze, informatory i wskaźniki, bibliografię książek i czasopism prawniczych.
Instrukcje pod adresem : http://lph1n.lexpolonica.pl/pomoc/index.html lub http://www.lexpolonica.lexisnexis.pl/filmy_lp/index.htm Korzystanie z serwisu wymaga hasła, informacja w bibliotece.

Ośrodek Przetwarzania Informacji-OPI

Bezpłatna baza zawierająca informacje o instytucjach, konferencjach naukowych, projektach badawczych oraz o ludziach nauki. Informacje gromadzone są od roku 1991.

Patenty

Baza zawierająca patenty. Użytkownik może wyszukiwać informacje za pomocą szybkiej oraz zaawansowanej opcji wyszukiwania. Rekordy zawierają informacje bibliograficzne, abstrakty oraz oryginalny dokument w formacie pdf.

ProQuest

Baza agregatowa, umożliwia dostęp do tysiecy pełnotekstowych czasopism z różnych dziedzin. W bazie znajdują się czasopisma wydawnictwa Nature (Nature, Nature Medicine, Nature Methods, Nature Physics, Nature Chemical Biology).

Enter your search terms:

UWAGA-zdalny dostęp

Do czasopism w bazie Proquest został uruchomiony zdalny dostęp. Aby skorzystać ze zdalnego dostępu należy wejść na stronę: http://proquest.umi.com/pqdweb?RQT=301&UserId=IPAuto&Passwd=IPAuto&AUID=286082 oraz wpisać login i hasło-informacja w bibliotece. 

Reaksys

RSC-Royal Society of Chemistry

Dostęp do 26 tytułow bieżących oraz do kompletnego archiwum z lat 1841-2000.Możliwość wyszukiwnia związków i struktur chemicznych, szczegółowe informacje w odsyłaczu.

Science Citation Index  Expanded - SCI

Wydawca : Institute for Scientific Information, USA.SCI-Ex zawiera abstrakty artykułów od 1996 do chwili obecnej. Baza obejmuje prace z dziedzin nauki : matematyki, fizyki, chemii, biologii, ekologii, geografii, rolnictwa, filozofii. Oprócz standardowych form przeszukiwań po autorze i tytule, baza podaje informacje o liczbie cytowań poszukiwanych autorów, a także zamieszcza linki do abstraktów cytowanych prac. Baza aktualizowana jest co tydzień.

Springer

Baza czasopism wydawnictwa Springer udostępnia 419 tytułow. Dostęp do pełnych tekstów od 1995 roku. Tematyka czasopism Springera to głównie: chemia, fizyka, matematyka, ekonomia.

Wiley

W ramach Konsorcjum Wiley'a mamy dostęp do pełnych tekstów 120 tytułów czasopism wydawnictwa Wiley. Dostęp do roczników archiwalnych do roku 1998. Korzystanie nie wymaga rejestracji, jednak użytkownik ma możliwość stworzenia swojego profilu, który rozszerza i ułatwia przeszukiwanie bazy czasopism. Stwarza między innymi możliwość otrzymywania informacji o nowych artykułach z wybranej tematyki.

Bazy czasopism

Bazy bibliograficzno-
abstraktowe
Aktualizacja 07.02.2010
Liczniki internetowe