Start

|

Katalogi | Czasopisma on-line | Bazy danych | RCIN | Open Access  | Galeria | Kontakt
start
 
  
Biblioteka Instytutu Chemii Organicznej PAN zajmuje sie gromadzeniem i udostępnianiem literatury chemicznej, głównie angielsko-języcznej.

Główny księgozbiór biblioteki to książki (około 13 tys. vol)
i czasopisma (300 tytułów) oraz prace doktorskie
i habilitacyjne pracowników Instytutu.

Obecnie biblioteka prenumeruje 30 tytułów czasopism zagranicznych w wersji drukowanej oraz posiada dostęp do 4000 tytułów czasopism online.

Zbiory biblioteki są dostępne dla wszystkich czytelników 
w czytelni na miejscu, natomiast z wypożyczalni mogą korzystać tylko pracownicy Instytutu posiadający kartę 
w bibliotece lub osoby z rewersem międzybibliotecznym.
W bibliotece czytelnicy mają do dyspozycji komputery, skaner, ksero.

 


Wypożyczalnia międzybiblioteczna
Biblioteka wypożycza zbiory innym bibliotekom. Osoby niezarejestrowane w bibliotece mogš korzystać z wypożyczeń na rewers międzybiblioteczny. Okres wypożyczenia: 1 miesiąc. Koszty związane ze sprowadzaniem odbitek kserograficznych pokrywa zamawiajšcy. E-maile: biblioteka@ichf.edu.pl, anierychlewska@icho.edu.plWypożyczenia dla pracowników Instytutu ICHO i ICHF
Przy zamówieniu kserokopii lub pdf-u artykułów, do których nie mamy dostępu w bazach subskrybowanych przez ICHO/ICHF, uprzejmie prosi się o wypełnienie załączonego poniżej formularza i wysłanie go na adres emailowy Biblioteki.
Formularz do pobrania:
- wersja doc
- wersja pdf
Aktualności:


- Od dnia 12.09.2022 czytelnia i wypożyczalnia czynna od 10:00 do 13:00

- Nowa odsłona platformy  Biblioteka Nauki https://bibliotekanauki.pl/. Zapraszamy do odwiedzin. Więcej na temat tej witryny znajdą Państwo w bazach pomocniczych w zakładce : Bazy danych

 - Uwaga!! Od 23.10.20r biblioteka otwarta dla czytelników w godzinach od 11:00 do 13:00. Zapraszamy!!!

 - Z dniem 1.06.2020 otwieramy bibliotekę dla pracowników Instytutu Chemii Fizycznej i Organicznej oraz Chemipanu. Czytelników z zewnątrz obsługujemy zdalnie. Przed wejściem do czytelni należy zdezynfekować ręcę i założyć maseczkę na twarz. W czytelni jednocześnie może przebywać dwóch czytelników. Zapraszamy !!!

 - W związku z ogłoszeniem w naszym kraju stanu epidemicznego i zamknięciem wszystkich placówek kulturalno-oświatowych nasza biblioteka jest zamknięta dla czytelników do odwołania. Pracujemy za zamkniętymi drzwiami lub zdalnie. Pracownicy IChO i IChF mogą korzystać z baz danych na adres IP Instytutów z domowych komputerów (instrukcje dostali Państwo drogą elektroniczną od od naszych informatyków).

 - Pozostajemy z Państwem w kontakcie, można do nas pisać : biblioteka@ichf.edu.pl; jmadry@ichf.edu.pl; anierychlewska@icho.edu.pl; arybska@icho.edu.pl


 
 
linki

 
bottom1.html

Biblioteka
Instytutu Chemii Organicznej PAN

ul. Kasprzaka 44/52
01-224 Warszawa
tel.: 22 343 30-38; 22 343 34-22;
czytelnia: 22 343 31-39;
email : biblioteka@ichf.edu.pl

Godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek-piątek  9:00-16:00
Obsługa czytelników :
poniedziałek-piątek 10:00-13:00
 

Regulamin

 Regulations